На Донеччині згадали учителя і правозахисника Олексу Тихого

Сьогодні йому б виповнився 91 рік

В Олексієво-Дружківській школі, де свого часу навчався, а потім і викладав Олекса Тихий, провели захід. Про Олексу Тихого говрили учні,  односельці, колеги. Заслужений учитель України Микола Швець, що був учнем Тихого, теплими словами згадав  свого учителя.

Взяти участь у заході запросили “Товариство Олекси Тихого”, яке понад 10 років веде роботу з популяризації доробку Олекси Тихогодрукує власним коштом книжки, організовує виставки, семінари, конференції.

У школі № 14 провели обговорення і збори трудового колективу щодо присвоєння навчальному закладу імені видатного учителя. Рішення оприлюднять найближчим часом.

Олекса Тихий народився 27січня 1927 року на хуторі Їжівка Костянтинівського району. Там досі збереглася його хата, нині проїзд до неї неможливий через розташування позицій українських військових. Біля хати встановлено пам’ятний знак. Також він є на подвір’ї школи, де навчався Тихий. Усе життя Тихий боровся за українську мову на Донеччині. Був одним із засновників Української Гельсінської спілки з прав людини. Загинув у таборі в Пермі 6 травня 1984 року, де відбував покарання. Його прах разом зі Стусом та Литвином перепоховано у Києві у 1990 році.

Найвідоміші роботи Олекси Тихого - "Мова народу - народ", "Думки про рідний донецький край", "Словник мовних покручів" тощо.

На Донеччині іменем Олекси Тихого названо вулиці, що проходять через чотири міста північної частини області. У разі об’єднання цих вулиць у єдиний проспект, він буде найдовшим у Європі – близько 60км. 

7 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов