Гостя з Німеччини Мар’яна Садовська заспівала разом з колективом “Любава”

У рамках всеукраїнського туру іСадовськаукраїнська співачка завітала до Іллінівки. У Молодіжному центрі відбулася зустріч з колективом козацької пісні Любава. Під час спілкування співачка виконала пісні, що свого часу записала На Поліссі, Закарпатті, на Полтавщині. Також Мар’яна цікавилася піснями, які співають на донецькій землі, розпитувала про обряди на Різдво, Маланку, весільні пісні. Заспівала акапельно разом з Любавою, усе почуте записувала, аби потім обробити цей матеріал.

-Україна має найцінніше – пісню. Головне, аби оті бабусі по селах не перестали співати. Європейці, наприклад, у Німеччині, вже втратили свою пісню, вони забули фольклор. У Європі сьогодні я бачу інтерес до української пісні, культури. У нашій пісні – наша історія, пісня лікує від усього злого. І сьогодні я чую на Донеччині:  люди співають, співають так, як співали їхні бабусі, а до того – прабабабусі. І збереглися традиції: молодь і старші люди колядують. Мене вже запросили до Олександро-Калинового, вони на тракторі їздять на Маланку, я б хотіла у такому теж взяти уачсть.  А от у селі Гранітному, яке близько до лінії розмежування, річка Кальміюс ділить село на дві частини: українську і окуповану. Там, на окупованій, сьогодні бабусі вже не співають. Це страшно. Я щиро бажаю Україні, аби ця війна завершилася, і люди знову почали співати пісень, - розповіла Мар’яна Садовська.

 До цього співачка виступила з концертами у Краматорську, Слов'янську, Костянтинівці, Торецьку.

Мар’яна Садовська понад 20 років збирає фольклор по різних регіонах України, три роки тому на Донеччині у Приазов’ї записала кілька автентичних пісень.  Наступного року разом з німцями та швейцарцями збирається в тур Україною, аби у різних куточках послухати і заспівати українських автентичних пісень, яким майже тисяча років.

27 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов