• Головна
  • “Ми маємо відновити історичну пам'ять, аби остаточно не втратити коріння”, - дослідниця про Голодомор
історична пам'ять
16:08, 19 листопада 2017 р.

“Ми маємо відновити історичну пам'ять, аби остаточно не втратити коріння”, - дослідниця про Голодомор

історична пам'ять
“Ми маємо відновити історичну пам'ять, аби остаточно не втратити коріння”, - дослідниця про Голодомор

Школярів Донеччини вчили розповідати про Голодомор. Семінар-тренінг відбувся у Костянтинівському ЦДЮТ

Участь у ньому взяли понад двадцять дітей з Костянтинівки, Краматорська, Торецька, Черкаської громади. Впродовж двох днів директор Інституту юдаїки (Київ) Юлія Смілянська навчала, як бути екскурсоводом, на що саме звертати увагу, спілкуючись з аудиторією. Незабаром до шкіл, з яких приїхали учні, повезуть пересувну виставку про найбільші трагедії українців - Голодомор, Голокост і Гулаг.

-Я дуже хочу, аби діти осмислили проблеми, що означені у цій виставці, бо потім вони розповідатимуть своїм однокласникам, учителям, батькам, усім, хто захоче дізнатися більше. Головне, аби діти почали думати. В іудейській традиції вивчити дитину – значить навчити її ставити питання. Три покоління людей мовчали про ті злочини, що були на нашій землі у ХХ столітті. Батьки не розповідали дітям, бо це було небезпечно. Коли три покоління мовчали у соціумі, це означає, що ми втратили коріння. Ми не знаємо, хто ми, на якій землі живемо. Це стосується Голодомору. У цього покоління важливе завдання – пройти цю зону мовчання, аби вони змогли зв’язати себе з прабабусями і відновити цю історію. І якщо вони це зроблять, то наступним поколінням буде простіше, - поділилася враженнями Юлія Смілянська.

Школярі – учні 9-11 класів – два дні занотовували почуте.

-Це складна тема – Голодомор, Голокост. У школі був урок, ми читали у підручнику матеріал. Але те, що розповідають тут, набагато цікавіше. Є плакати з фото, спогадами людей, документами. Сподіваюся, я впораюся із завданням і у своїй школі розповім цікаво про страшні випробування, які пройшли українці у ХХ століття, - розповів Євген Мішустін – учень 10 класу Іллінівської школи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пам'ять #історія #Голодомор
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...