“Ми маємо відновити історичну пам'ять, аби остаточно не втратити коріння”, - дослідниця про Голодомор

Школярів Донеччини вчили розповідати про Голодомор. Семінар-тренінг відбувся у Костянтинівському ЦДЮТ

Участь у ньому взяли понад двадцять дітей з Костянтинівки, Краматорська, Торецька, Черкаської громади. Впродовж двох днів директор Інституту юдаїки (Київ) Юлія Смілянська навчала, як бути екскурсоводом, на що саме звертати увагу, спілкуючись з аудиторією. Незабаром до шкіл, з яких приїхали учні, повезуть пересувну виставку про найбільші трагедії українців - Голодомор, Голокост і Гулаг.

-Я дуже хочу, аби діти осмислили проблеми, що означені у цій виставці, бо потім вони розповідатимуть своїм однокласникам, учителям, батькам, усім, хто захоче дізнатися більше. Головне, аби діти почали думати. В іудейській традиції вивчити дитину – значить навчити її ставити питання. Три покоління людей мовчали про ті злочини, що були на нашій землі у ХХ столітті. Батьки не розповідали дітям, бо це було небезпечно. Коли три покоління мовчали у соціумі, це означає, що ми втратили коріння. Ми не знаємо, хто ми, на якій землі живемо. Це стосується Голодомору. У цього покоління важливе завдання – пройти цю зону мовчання, аби вони змогли зв’язати себе з прабабусями і відновити цю історію. І якщо вони це зроблять, то наступним поколінням буде простіше, - поділилася враженнями Юлія Смілянська.

Школярі – учні 9-11 класів – два дні занотовували почуте.

-Це складна тема – Голодомор, Голокост. У школі був урок, ми читали у підручнику матеріал. Але те, що розповідають тут, набагато цікавіше. Є плакати з фото, спогадами людей, документами. Сподіваюся, я впораюся із завданням і у своїй школі розповім цікаво про страшні випробування, які пройшли українці у ХХ століття, - розповів Євген Мішустін – учень 10 класу Іллінівської школи.

31 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов