У Костянтинівській гімназії згадали Василя Гайворонського

Літературну вітальню присвятили 45-річниці з дня його смерті. Гайворонський належить до когорти “Розстріляного відродження”, є одним з небагатьох, хто вижив після сталінської репресивної машини.

Відкривати творчість Василя Гайворонського, що народився, жив і творив тривалий час у Костянтинівці, педагоги гімназії почали у 2007 році.

-Я побачила статтю журналіста Володимира Березіна про те, що цей письменник з Костянтинівки. Ми про нього майже нічого не знали. Разом з дітьми почали збирати інформацію, згодом уклали по крихтах біографію Гайворонського (у діаспорі він відомий як Гайдарівський), почали проводити читання. Спочатку просто на уроках читали його твори. Згодом видали книжку Заячий пастух” – це було перше видання Гайворонського в Україні. Сподіваюся, що незабаром у навчальному закладі ми створимо кімнату-музей Гайворонського, - розповіла заступник директора Костянтинівської гімназії Людмила Задорожня.

Під час заходу учні гімназії читали уривки з творів Гайворонського, вірші, які присвятили земляку, представили малюнки до його оповідань. Нині творчість Гайворонського вивчають на уроках літератури рідного краю.

Василь Гайворонський  писав про Донеччину у 1920-30-ті роки, був редактором журналу “Забой”, що виходив українською мовою, згодом був заарештований, редагував газету “Відбудова”, що виходила у Костянтинівці в роки окупації нацистами. Після звільнення міста у 1943 році  емігрував до США. Обставини його смерті у 1972 році досі лишаються невідомими.

35 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов