06272.com.ua

У Бахмуті сто років тому 7 листопада 1917 року підняли український прапор

Синьо-жовтий прапор замайорів над будівлею Бахмутської повітової земської управи

Нині це будівля Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури

-Від часу утворення Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським почали створюватися селянські спілки, осередки організації Просвіта у регіонах. У вересні 1917 року у Бахмуті відбувся місцевий український зїзд, який гаряче виступив за приєднання Катеринославщини до територій, на які поширювалася влада Центральної Ради. Після ІІІ Універсалу у Бахмуті відбувся  з’їзд, його результатом стало підняття жовто-синього прапора над будівлею земської управи. Почали формуватися військові курені, - розповів краєзнавець Ігор Корнацький.

1917 рік на Донеччині  краєзнавці називають українським відродженням. У Бахмуті силами і коштами учнівської молоді почав виходити журнал “Вільні думки”, зріс попит на українську книжку, театр, музику.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Основной принцип - «посетил - отпишись». 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

 Комментарии предназначены для общения и обсуждения , а также для выяснения интересующих вопросов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать