У Костянтинівці засипають глиною зловонний біопруд

Смороду стало менше, але запах не зник

Впродовж кількох днів машинами засипали біопруд № 2, що знаходиться на території Костянтинівського водоканалу. За інформацією робочої групи, створеної в області, саме це місце стало основним джерелом смороду на селищі Червоний і прилеглій території. На думку екологів-активістів та місцевих, сморід поєднав у собі запахи з очисних водоканалу, зливи з краматорського підприємства, що туди привозили цистернами, залишки переробки з ветсанзаводу тваринного походження.

Аналізи проб повітря  біля біопрудів зробили фахівці Київського інституту ім.Марзєєва. Результати шокували лаборантів. Меркаптани, що містяться у пробах перевищують допустимі норми від 100 до 270 разів, сірководень більший за показниками норми у 20 разів. Меркаптан у значній концентрації може спричиняти нервово-паралітичні спазми.

Компанія “Вода Донбасу” запропонувала  засипати цей біопруд бентонітовою глиною, яка утворить корковий шар на поверхні і припинить доступ кисню до місця зливу, а відтак, мають зупинитися процеси розкладання. Втім, які будуть наслідки, невідомо.

- Поки ми засипали рівчак з чорною рідиною, яка смерділа. Туди пішло 40 машин глини. Тепер працюємо над засипкою біопруда. Хочемо насипати шар глини у два метри і через деякий час взяти повторні проби для аналізу. Купити бентонітову глину у нас поки немає коштів, це дорого для підприємства. Грошей на цей матеріал нам ніхто не дав поки. Якщо звичайна глина не допоможе і проби будуть жахливі, будемо тоді вивозити все це. Але поки є надія, що спрацює і процеси розкладання і неприємні запахи зникнуть, - розповіла Олена Широкоступ - директор центральної лабораторії КП "Вода Донбасу".

58 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов