• Головна
  • Мешканці Олександро-Калинового ткали коци за давньою технологією
культура
13:59, 31 липня 2017 р.

Мешканці Олександро-Калинового ткали коци за давньою технологією

культура
Мешканці Олександро-Калинового ткали коци за давньою технологією

Обласний семінар Нематеріальна спадщина України. Харківський коц відбувся цими вихідними

Взяти участь у заході приїхали краєзнавці, співробітники музеїв північної Донеччини, долучилася активна громада села Олександро-Калинове.

Майстриня з Харкова Тетяна Крупа показала присутнім як власноруч зробити коц з вовни.

- Моя глобальна мета – включити слобожанський коц до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Такі коци – килими з довгим ворсом -  робили раніше на Слобожанщині. У 18 та 19 столітті їх звідси відправляли на експорт до Європи. Нині я шукаю людей, що зацікавляться цим ремеслом, зможуть самі навчитися і навчити туристів. Подорожуючи Україною, ми завжди хочемо привезти якийсь сувенір. Я за те, щоб з Донеччини люди привезли коц, - поділилася Тетяна Крупа – історик, археолог, майстриня , що навчала місцевих коцарству.

Наразі до пошуків давніх ремесел залучені краєзнавці та музейники Донеччини.

- Наша мета – зробити цей регіон туристично привабливим. Передусім по селах ми сьогодні збираємо інформацію, бо колись люди багато вміли робити щось саме руками. Донеччина – це не лише край шахт і заводів, вона має свою історію і культуру, просто нам треба її згадати. Тому нині ми знову навчаємося ткати коци, також відшукуємо інші ремесла, характерні саме для Слобожанщини, - наголосила Наталя Іванченко – директор Донецького обласного художнього музею.

Також в Олександро-Калиновому художники провели пленер – на полотні зобразили музей Довкілля, понад п’ять років тому створений силами громади села. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#культура #Донеччина #коцарство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...